04
2016

KAMENJAK ROCKY TRAILS 2016 XCO I MARATON – Premantura

Autor Predrag 0

02.04.2016. prvu ovogodišnju, hrvatsku, biciklističku XCO utrku odvozili smo u Premanturi pod nazivom Kamenjak Rocky Trails 2016 gdje je BK Mura Avantura sudjelovala sa kompletnim natjecateljskim timom. Bila je to međunarodna UCI C1 utrka u kojoj su sudjelovali mnogi vrhunski svjetski biciklisti i borili se za bodove koji ih rangiraju na svjetskoj UCI XCO listi. Ova utrka se ujedno bodovala kao prvo kolo hrvatskog XCO kupa. Naši natjecatelji osvojili su slijedeće rezultate: Ida Trstenjak srebro u kat. mlađa kadetkinja, Anja Rob srebro u kat. kadetkinje, Matija Trstenjak 5. mjesto dečki U-13,, Marko Vinko 5. mjesto mlađi kadeti, Lovro Posel 6. mjesto u kat. kadeti, Mihael Krobot 6. mjesto mlađi kadeti, Nikola Vinko 13. mjesto mlađi junior (problemi sa gumom) i Majda Horvat 19. mjesto u Elite žene kategoriji (problemi sa lancem), te osvojili vrijedne bodove za poredak u hrvatskom kupu. Staza je za mlađe kategorije tehnički ne zahtjevna, jako kamenita i ravničarska, dok je za juniorske i elite kategorije prilično teška, opasna i zahtjevna zbog oštrog kamenja.

Drugi dan na istoimenoj utrci ali u maratonu XCM UCI C3 natjecala se naša jedina predstavnica Majda Horvat u kategoriji Elite W gdje uspješno odvozila utrku i u međunarodnoj konkurenciji osvojila 10 mjesto.