02
05
2016

Velika pobjeda Matije na 57. Velika nagrada 1. svibnja – cestovna utrka u Zadru – 2. kolo hrv. kupa

Autor Predrag 0

Danas 01.05.2016.  je Matija Trstenjak iz BK Mure Avanture odvozio međunarodnu cestovnu biciklističku utrku pod imenom 57. Velika nagrada 1. svibnja – memorijal Damira Zdrilića u Zadru, koja se ujedno boduje za hrvatski cestovni kup (2. kolo). Matija je pobijedio i osvojio prvo mjesto u konkurenciji dječaka do 13 godina. U toj grupi su vozili i dečki iz najjačeg slovenskog kluba Adria Mobil. Bilo je jako neizvjesno do samog sprinta u cilj, gdje je Matija ipak uspio pobijediti konkurenciju te osvojio vrijedne bodove kao prvi i u hrvatskom kupu, te sada sa dvije pobjede nadmoćno vodi. Tokom utrke cijelo vrijeme je padala kiša, kolnik je bio prekriven slojem vode, bilo je jako puno padova i odustajanja, srećom bez težih poljedica, ali Matiji je dobro došlo iskustvo iz MTB utrka, te je uspio odvoziti utrku bez pada. Do kraja sezone jer se voze još 4 utrke, slijedeća je u Splitu. Pošto se sve utrke zbrajaju za hrvatski kup i niti jedna se na kraju ne oduzima, treba ići na sve utrke u kalendaru, ako se želi zadržati vodstvo u hrvatskom cestovnom kupu.